Koniec jesieni jest okresem, gdy rolnicy podejmują wszelkie kroki związane z ubezpieczeniem. Dlatego podjęcie tak ważnej i wiążącej decyzji na cały rok musi być podjęte jak najbardziej świadome.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą każda osoba zajmująca się działalnością rolniczą musi zakupić niezbędne ubezpieczenie jeśli uprawia więcej niż 1 ha ziemi. Zwolnieni z tego obowiązku są następujące instytucje: Rolnicze Spółdzielnie Produkcyjne czy Spółdzielnie Kółek Rolniczych, spółek z o.o., spółek akcyjnych ani innego typu agrofirm.

Obowiązek ten, ciąży na właścicielu od chwili gdy nabył gospodarstwo rolne i stał się ego pełnoprawnym właścicielem. O wszelkich zmianach związanych ze zmianą właściciela gruntu rolnego należy niezwłocznie poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli nabywca chce wykupić polisę u innego ubezpieczyciela to musi w ciągu 30 dni od nabycia gruntu musi rozwiązać istniejącą umowę. Wtedy będzie mógł podjąć samodzielną decyzję o wykupieniu nowego ubezpieczenia.

Właśnie nabyłeś ziemię pod uprawę? W takim wypadku skorzystaj z oferty Interpolisa.pl tutaj w bardzo dobrej cenie znajdziesz propozycje, które na pewno zwrócą Twoją uwagę. Nasi doradcy bardzo chętnie pomogą Ci wybrać najlepsze ubezpieczenie rolnicze, spełniające standardy najbardziej wymagającego klienta. Co ważne, wszystko załatwisz od ręki, drogą online.