Chcąc zakupić quada będzie można wybrać dla siebie z kilku rodzajów typów tego pojazdu. Są to quady: wycieczkowe, rekreacyjne oraz wyczynowe i terenowe( te dwa ostatnie są używane przez profesjonalnych kierowców sportowych).

Dzięki swojej konstrukcji, quady są wstanie wytrzymać nawet najtrudniejsze skoki jakie są wykonywane na nierównej trasie przy zachowaniu sporej prędkości. Jak najlepsze osiągi przy tak dużej eksploatacji są możliwe dzięki zawieszeniu, układowi wydechowemu, filtrom dolotowym oraz zdecydowanie większej pojemności silnika.

Jeśli chcesz jedynie pojeździć po lesie czy polu i nie przewidujesz wypadów na błotnistym czy różnorodnym terenie, to quad rekreacyjny jak najbardziej będzie spełniać Twoje oczekiwania. Dla zdecydowanie bardziej zaawansowanych kierowców są zaprojektowane quady osiągające prędkość w przedziale od 50 do 100 km/h. Takimi modelami będą zainteresowane osoby chcące jeździć na quadzie w sposób profesjonalny.

Jeśli quad ma mieć charakter użytkowy, to warto przemyśleć zakup modelu z możliwością podpięcia pługa, czy przyczepki. Takie quady cieszą się największą popularnością wśród właścicieli dużych posiadłości ziemskich czy w firmach przy których znajdują się duże parkingi.

Każdego quada można zmierzyć przez pryzmat dwóch podstawowych parametrów. Jest to udźwig oraz pojemność silnika. Solidny quad powinien być wstanie pociągnąć ładunek o wadze do 90 kg oraz posiadać pojemność silnika na poziomie 200 cm sześciennych.

Ubezpieczenie quada bez rejestracji możesz sprawdzić w ofercie przygotowanej przez firmę Interpolisa.pl Nasi eksperci przygotują najlepsze propozycje spełniające indywidualne oczekiwania. Co ważne, sprawę załatwisz online lub telefonicznie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Wszystkie ważne dokumenty zostaną dostarczone na maila.