Wybór kredytu hipotecznego nie jest łatwą sprawą. Jest to produkt finansowy towarzyszący klientowi średnio przez 30 lat życia. Dlatego zawarcie umowy o taki kredyt musi być dobrze przemyślana. Kolejną nieodłączną sprawą jest zawarcie ubezpieczenia do kredytu hipotecznego.

W dzisiejszych czasach praktycznie nie ma oferty kredytu hipotecznego bez ubezpieczenia. Wynika to z coraz ściślejszego powiązania między sobą usług typu bancassurance. Oznacza to, że każdy dostępny kredyt na większą kwotę jest zabezpieczony specjalną „wkładką” w postaci polisy. W tak niepewnych finansowo i gospodarczych czasach banku musi minimalizować swoje potencjalne straty.

Warto wiedzieć, że klient nie ma obowiązku podpisywać umowy ubezpieczeniowej z firmą wskazanej przez bank. Tutaj istnieje pełna dowolność w wyborze zakładu ubezpieczeń. Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę to konieczność podpisania cesji na rzecz banku w przypadku uruchomienia polisy.

Sprawdź ofertę przygotowaną przez Interpolisa.pl i zabezpiecz świadomie swój kredyt hipoteczny. Doradcy pomogą Ci wybrać najtrafniejsze rozwiązanie, które będzie Cie autentycznie zabezpieczać. Natomiast jeśli nie wiesz gdzie warto szukać dobrego kredytu hipotecznego, to warto skontaktować się z ekspertami działającymi w branży kredytowej od lat. Takich fachowców znajdziesz w firmie Kredyty.pl! Zadzwoń lub złóż wniosek kontaktowy. Na pewno będziesz zadowolony z przedstawionych propozycji!