Chcesz kupić w najbliższym czasie ubezpieczenie na życie dla siebie i najbliższych? Zanim podpiszesz wszystkie niezbędne dokumenty, warto abyś wiedział jak wygląda procedura załatwiania takiej polisy.

Kiedy już wybierzesz dla siebie najatrakcyjniejszy pakiet, musisz przygotować swoje podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz numer PESEL. Jeśli polisa jest grupowa, to oczywiście będą potrzebne analogiczne dane pozostałych osób.

Istotnym elementem zawierania polisy na życie jest uzupełnienie ankiety na temat swojego stanu zdrowia. Jest to potrzebne zakładowi ubezpieczeń do stworzenia pełnego obrazu Twojej osoby i określenia w sposób rzetelny ryzyka ubezpieczeniowego.

Warto też poinformować ubezpieczyciela o fakcie, iż wykonujesz zawód podwyższonego ryzyka lub uprawiasz sport czy hobby narażające Twoje zdrowie na uszczerbek. Jest to ważne, gdyż w przypadku zatajenia pewnych faktów, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Proste ubezpieczenia na życie zakupisz w ofercie Interpolisa.pl. Wszystkie niezbędne formalności możesz uzupełnić drogą online lub odwiedzić bezpośrednio siedzibę firmy. Produkty ubezpieczeniowe wymagają od klienta minimum formalności, co przekłada się na skuteczność w sprawnej obsłudze. Na pewno będziesz zadowolony z proponowanych usług, które gwarantują najwyższą jakość zabezpieczenia.