Ubezpieczenia dla młodych kierowców idą w góręt

Odnotowano wzrost składek OC o 25,7 procent w pierwszym półroczu 2016 roku. Najprawdopodobniej podwyżka na tym się nie zakończy, gdyż wypłacalność świadczeń wzrosła w tym samym czasie o 17 procent. Jak zaznaczają eksperci, strata techniczna przekroczyła już stawkę 600 mln złotych.

Dr Piotr Majewski z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu jest zdania, że składka będzie zdecydowanie wyższa dla młodych kierowców oraz osób powodujących wypadki. Najczęściej tacy kierowcy, płacący składki w wysokości kilkuset złotych, gdyż zachodzi prawdopodobieństwo, że mogą doprowadzić do straty w wysokości sięgającej miliona złotych.

Choć stawki cały czas idą w górę i wahają się w granicach od 400 do 600 złotych, to wciąż są jednymi z najniższych w porównaniu do do cen, jakie funkcjonują na Zachodzie Europy. Jak zaznaczają analitycy z WSB, niebawem rynek osiągnie pewien poziom nasycenia. Zaznaczają również, że ubezpieczenia dla młodych kierowców będą sięgać kwoty pierwszego taniego auta.

Najtańsze ubezpieczenia samochodowe przez internet możesz uzyskać na Interpolisa.pl Bardzo szybko i sprawnie zakupisz dla siebie produkt finansowy, który jest Ci właśnie potrzebny. Krok po kroku wprowadź swoje dane, a wygenerowane dokumenty zostaną dostarczone na skrzynkę mailową.