Po zakupie używanego auta konieczne trzeba pamiętać o rozwiązaniu polisy ubezpieczeniowej zawartej przez poprzedniego właściciela. Podsiadanie dwóch pakietów, nie daje żadnych dodatkowych korzyści, a może co najwyżej generować dodatkowe koszty.

W przypadku, gdy umowa nie zostanie wypowiedziana, ubezpieczyciel ma prawo naliczyć dodatkową opłatę za przedłużenie polisy. Dlatego w ciągu 30 dni od dokonania transakcji zakupu, należy wystosować odpowiednie pismo, wyrażające chęć zrezygnowania z usługi ubezpieczenia.

Jest to ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy nowy właściciel chce skorzystać z atrakcyjniejszej oferty ubezpieczenia. Planując zerwanie umowy z ubezpieczycielem, warto działać z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej osobiście udać się z pismem w odpowiednie miejsce, aby skutecznie zakomunikować swoje postanowienie. Jeśli jest to niemożliwe, pozostaje wysłanie pisma drogą pocztową. Najlepiej wybrać wersję listu poleconego, który będzie wysłany odpowiednio wcześniej. W taki sposób zyska się pewność co do skuteczności wysłanego pisma.

Zanim wypowiesz starą polisę sprawdź ofertę dostępną na Interpolisa.pl. Tutaj znajdziesz ubezpieczenia motoryzacyjne OC online dostępne na bardzo atrakcyjnych warunkach. Nowy pakiet klienci mogą wykupić za pomocą internetowego formularza lub poprosić o przygotowanie oferty przez doradcę. Cała procedura przebiega sprawnie i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.