Korzystanie z telefonu podczas jazdy pojazdem, może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Jak pokazują dane zebrane przez Institute of Advanced Motorist, co najmniej jeden na dziesięciu kierowców robi sobie popularne „selfie” prowadząc samochód. Najwięcej kierowców na taką aktywność decyduje się między 18 a 35 rokiem życia.

Zabawa telefonem podczas jazdy samochodem może doprowadzić do poważnego wypadku. Kierowca musi być zawsze maksymalnie skupiony na tym, co dzieje się wokół niego na drodze. Sprawdzanie w tym czasie portali społecznościowych lub robienie sobie zdjęcia, zdecydowanie zwiększa ryzyko kolizji. Warto wiedzieć, że skupianie się na telefonie podczas jazdy powoduje przejechanie nawet kilkadziesiąt metrów bez kontrolowania tego, co dzieje się na drodze.

Obecnie kierowca złapany na jeździe samochodem z telefonem w ręku będzie ukarany mandatem w wysokości 200 zł oraz 5 punktami karnymi. Takie sankcje mają zniechęcać do korzystania z urządzeń mobilnych podczas jazdy. Każdy kierowca musi poruszać się po drodze odpowiedzialnie. Ponadto musi być zabezpieczony na nieprzewidywalne sytuacje. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC, Autocasco AC można zakupić prosto ze strony internetowej Interpolisa.pl. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym za sprawą kilku kliknięć można nabyć równie wartościową polisę, co w tradycyjnym punkcie obsługi klienta. Warto oszczędzać czas na załatwianiu dokumentów i zajmować się tym, co jest naprawdę ważne.