Skutki powodzi lub zalania auta są uwzględnione w standardowym pakiecie ubezpieczenia AC. Chcąc skutecznie wykorzystać zabezpieczenie zagwarantowane przez polisę, należy jak najszybciej zgłosić zdarzenie do towarzystwa ubezpieczeniowego. Dzięki temu będzie można odpowiednio zabezpieczyć dowody szkody, oraz skierować pojazd do warsztatu.

Szybkie przystąpienie do naprawy jest szczególnie ważne z uwagi na instalację elektryczną, która w takiej sytuacji wymaga możliwie najszybszej interwencji. Gdy dochodzi od kontaktu z wodą, podzespoły elektryczne muszą być starannie wyczyszczone, osuszone, a następnie poddane badaniom wydajności. Ponadto pod okiem wykwalifikowanego specjalisty w warsztacie można rzetelnie ocenić szkody i zaplanować proces naprawy.

Warto unikać też prób uruchamiania auta na własną rękę. Jeśli silnik jest poważnie zalany, to może tylko pogorszyć jego stan i w ostateczności doprowadzić do odmowy wypłaty odszkodowania. Dlatego najlepiej jest zadzwonić po lawetę, która bezpiecznie przetransportuje uszkodzony pojazd.

Musisz być przezornym kierowcą, przewidującym najróżniejsze zdarzenia na drodze oraz poza nią. Sprawdź ofertę produktów ubezpieczeniowych dostępnych na Interpolisa.pl! Przekonaj się sam, że warto kupić polisę w wygodny sposób za pomocą strony internetowej. Najtańsze ubezpieczenia samochodów osobowych oc, oraz inne rozwiązania czekają na klientów poszukujących dobrych zabezpieczeń na trudne sytuacje. Jeśli nie jesteś pewien, jaką polisę, skorzystaj z doradztwa naszych doświadczonych pracowników.