Dobra polisa ubezpieczeniowa dla przedsiębiorstw nie może ograniczać się do usuwania szkód z najpowszechniejszych zdarzeń. Klienci poszukują produktów zapewniających wypłatę odszkodowania w coraz bardziej nietypowych sytuacjach, gdy dojdzie do uszkodzenia mienia.

Największe zainteresowanie szeroką ochroną pojawia się ze strony małych i średnich firm, które stanowią dużą grupę potencjalnych odbiorców usług ubezpieczeniowych. Wymusza to na towarzystwach ubezpieczeniowych uatrakcyjnienie oferty all risk, opartej zazwyczaj na bardzo szerokim katalogu szkód oraz umożliwiającą łatwiejsze dochodzenie roszczeń. Zabezpieczenie przed powodzią, zalaniem, pożarem, włamaniem, kradzieżą lub dewastacją przez wielu ubezpieczających się przedsiębiorców jest uznawane za konieczne minimum. Klienci chcą być chronieni także przed wydarzeniami, które bardzo trudno przewidzieć lub jednoznacznie sklasyfikować źródło szkody.

Istotnym udogodnieniem korzystania z pakietu All Risk jest przeniesienie ciężaru dowodu na ubezpieczyciela. Dla poszkodowanego przedsiębiorcy jest to duże ułatwienie, które skraca proces dochodzenia odszkodowania i wymaga mniejszej ilości dokumentów.

Jak zaznacza ekspertka Warty, Paulina Swoboda, ważne jest, aby doradca ubezpieczeniowy umiejętnie zaproponował klientowi odpowiednią usługę. Jej zdaniem, w wielu sytuacjach samo ubezpieczenie od uszkodzenia lub utraty mienia może nie wystarczyć. Przedsiębiorcy powinni rozważać także możliwość skorzystania z ubezpieczenia od utraty zysku. To ubezpieczenie będzie przydatne, gdy uszkodzony lub skradziony sprzęt ma znaczący wkład w otrzymywany w firmie zysk, a jego zastąpienie wymaga sporo czasu. O takim zabezpieczeniu powinni pomyśleć przede wszystkim przedsiębiorcy działający na maszynach dedykowanych, tworzonych na zamówienie.

Troska o bezpieczeństwo i przyszłość firmy to cecha, każdego dobrego przedsiębiorcy. Pakiety ubezpieczeń z oferty Interpolisa.pl pozwolą skutecznie przeciwdziałać w sytuacji wystąpienia niespodziewanego zagrożenia dla funkcjonowania firmy. Doradcy pomogą dobrać najlepszy pakiet zapewniający pomoc finansową pod indywidualne potrzeby klienta. Produkty ubezpieczeniowe można kupić również online za pośrednictwem internetowego formularza.