Wprowadzony rok temu system bezpośredniej likwidacji szkód (BSL) cieszy się coraz większym zainteresowaniem. System ten funkcjonuje w ośmiu towarzystwach ubezpieczeniowych, co przekłada się na obsługę 70 procent polskiego rynku odszkodowań. BSL jest rozwiązaniem znanym i sprawdzonym w Europie. Z tego udogodnienia korzystają już obywatele Francji, Belgii, Hiszpanii czy Włoch. Klient będący poszkodowanym w wypadku może dochodzić swoich roszczeń za pośrednictwem swojego ubezpieczyciela. Wcześniej było to możliwe tylko u ubezpieczyciela sprawcy wypadku.

Rafał Stankiewicz, z Warty poinformował, że do końca ubiegłego roku udało im się w tym trybie obsłużyć około 5 tys. spraw. Klienci korzystający z produktu finansowego „OC Szybka Wypłata” mogą liczyć na wsparcie przy załatwianiu odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej sprawcy niekorzystającej z BSL.

Bezpośrednia likwidacja szkód zapewnia sporo wygody w dochodzeniu swoich roszczeń. Poszkodowany zgłasza się do firmy ubezpieczeniowej, którą sam wybrał i już dobrze zna. Natomiast proces przyspieszający uzyskanie roszczenia ułatwiają aplikacje mobilne czy funkcje dostępne na stronach internetowych, pozwalające natychmiast zgłosić zdarzenie.

Zadbaj nie tylko o ubezpieczenie, ale też o sprawną wypłatę należnych środków finansowych. W ofercie Interpolisa.pl znajdziesz oferty od towarzystw działających w systemie BSL. Dostępne pakiety można kupić za pośrednictwem naszego doradcy, który przygotuje wszystkie dokumenty. W pilnych przypadkach wystarczy uzupełnić formularz online, który skutecznie przyspieszy proces wystawiania polisy.