Polska cieszy się coraz większym zainteresowaniem zagranicznych turystów. Z danych Ministerstwa Turystyki i Sportu wynika, że najwięcej osób przyjeżdża w celach rekreacyjnych nad Wisłę z Niemiec. W 2013 roku do Polski przyjechało ich około 5,3 mln.

W kolejnym roku liczba odwiedzających zwiększyła się do 5,7 mln. Dzieje się za sprawą spójnych kampanii ukierunkowanych na zagranicznego turystę. W internecie lub zagranicznych mediach nie brakuje materiałów zachęcających do wyjazdu w Tatry, nad Bałtyk lub odwiedzenia Warszawy.

Niemieccy turyści mają okazję zainteresować się ofertą turystyczną Polski na berlińskich targach ITB. Tam swoje walory prezentuje aż 186 krajów na odpowiednio przygotowanych 26 halach pokazowych. Nasza rodzima turystyka w Berlinie najmocniej promuje turystykę wypoczynkową, uzdrowiskową czy agroturystykę.

Wakacje w Polsce mogą być bardzo udane. Aby były bezpieczne, koniecznie trzeba wykupić ubezpieczenie turystyczne dla obcokrajowców. Taki produkt finansowy czeka na aktywnie spędzających czas trustów w ofercie Interpolisa.pl! Ubezpieczenie można zakupić online lub za pośrednictwem doradcy. Praca naszego zespołu przyczyni się do wyboru najlepszego pakietu ubezpieczeniowego dla całej rodziny odpoczywającej w Polsce.