Handel pojazdami jest dochodowym przedsięwzięciem gwarantującym dobre stawki prowizyjne. Początkujący komisant musi zadbać o odpowiedni plac oraz reklamę swojego biznesu.

Komisy działają dwufazowo, uczestnicząc w sprzedaży pośrednio lub bezpośrednio.

Pierwsza metoda pracy jest oparta na przekazaniu samochodu przez klienta komisantowi, który rozpoczyna proces poszukiwania kupca, po znalezieniu którego dochodzi do transakcji sprzedaży pomiędzy obecnym właścicielem a nowym nabywcą. Komisant otrzymuje prowizję za zainteresowanie kupującego konkretną ofertą.

Druga metoda opiera się na odkupieniu za obustronnie ustaloną cenę pojazdu od klienta. Kiedy znajdzie się chętny do nabycia auta, komisant sprzedaje go za cenę łączącą koszty inwestycji oraz przewidziany dochód z pośrednictwa, stając się jego pełnoprawnym właścicielem do chwili znalezienia kupca; w tym czasie jest zobligowany do ubezpieczenia pojazdu oraz posiadania wszelkich niezbędnych dokumentów.

Jeśli nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie skorzystaj z oferty Interpolisa.pl! Firma oferuje polisę krótkoterminową, w której OC zabezpiecza pojazd na 30 dni. Po tym okresie wykupiony pakiet wygasa, więc w przypadku sprzedaży pojazdu nie musisz pamiętać o rezygnacji z usługi. Online szybko wystawisz niezbędne dokumenty i będziesz mógł skupić się na sprzedaży aut bez potrzeby wyjazdu do biura ubezpieczeniowego.