Niezdolność do pracy – definicja

Ubezpieczenie od trwałej niezdolności do pracy to dobrowolny wybór, gwarantujący bezpieczeństwo w razie poważnych problemów zdrowotnych. Co oznacza trwała niezdolność do pracy? Niezdolna do pracy jest osoba, która całkowicie lub częściowo utraciła zdolność do pracy zarobkowej z powodu naruszenia sprawności organizmu oraz nie rokuje odzyskania zdolności do pracy po przekwalifikowaniu. W skrócie jest to takie naruszenie pracy organizmu, które skutkuje niemożnością podjęcia pracy zawodowej. W razie, gdyby następstwo nieszczęśliwego wypadku lub poważne zachorowanie pokrzyżowało zawodowe plany, warto zabezpieczyć się odpowiednią polisą. Niezdolność do pracy może być całkowita lub częściowa – co to właściwie oznacza? Odnosi się to do stanu, w jakim znajduje się poszkodowany oraz jego możliwości, jeśli chodzi o wykonywanie zawodu. Nie każdy wypadek oznacza całkowitą niesprawność. W przypadku niektórych urazów możliwe jest kontynuowanie aktywności zawodowej, jednak w innym charakterze niż dotychczas. W zależności od doboru polisy, zapewnia ona świadczenie w odpowiednim zakresie, czy to niezdolności całkowitej, czy częściowej. Polisa zapewni nie tylko dodatkowe fundusze na rehabilitację, ale też świadczenia nierefundowane czy choćby pomoc w codziennym życiu po wypadku.

W celu znalezienia najkorzystniejszego ubezpieczenia skonsultuj się z naszym doradcą lub skorzystaj z forumularza.

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.