Ubezpieczenie Motocyklu OC

Warunki ochrony motocykla z polisy OC są takie same, jak dla samochodu osobowego. Z tego powodu ocena ryzyka związanego z ubezpieczeniem motocykla nie różni się zasadniczo od analizy przeprowadzanej podczas składania wniosku o OC samochodu osobowego. Na wysokość składki wpływ mają zarówno dane właściciela, jego historia ubezpieczenia, doświadczenie za kierownicą, jak i marka i model pojazdu, jego wiek czy pojemność silnika. Liczy się również miejsce zamieszkania oraz statystyki wypadkowe dotyczące motocyklistów.

Zgodnie z ustawą, motocykl lub skuter podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu. Od dnia jego zakupu aż do momentu sprzedaży lub wyrejestrowania (np. po złomowaniu czy kradzieży) Należy zachować ciągłość w OC. Pomimo, że zazwyczaj taki pojazd jest używany tylko w okresie od wiosny do jesieni, nie ma możliwości jego czasowego wyrejestrowania.

W celu znalezienia najkorzystniejszego ubezpieczenia skonsultuj się z naszym doradcą lub skorzystaj z forumularza.

Czytaj więcej

 

 

Brak polisy OC na motocykl skutkuje karą finansową, nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Wysokość opłaty zależy od okresu, w jakim pojazd nie był ubezpieczony. W 2020 r. wynosi ona:

    - 170 zł, jeśli przerwa w OC trwała do 3 dni,

    - 435 zł za brak polisy od 4 do 14 dni,

    - 870 zł, jeśli właściciel motocykla nie posiadał ubezpieczenia OC dłużej niż 14 dni.

Polisę OC warto wykupić nie tylko z powodu opłaty karnej egzekwowanej przez UFG. Znacznie poważniejsze konsekwencje finansowe czekają właściciela motocykla, który spowoduje kolizję lub wypadek nieubezpieczonym pojazdem. Wówczas odszkodowanie wypłaca poszkodowanym UFG, po czym zwraca się do posiadacza pojazdu (sprawcy zdarzenia) o zwrot wszystkich poniesionych kosztów.

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.