Zadzwoń do nas phone top 222 509 590                                  

Image
Image
Image

Witamy na stronie aktualności firmy InterPolisa.pl

Zakup ubezpieczenia rolniczego to jeden z podstawowych obowiązków spoczywających na osobach zajmujących się tego typu aktywnością zawodową. Przede wszystkim ubezpieczeniem muszą być objęte budynki o charakterze rolniczym. Będzie ono szczególnie przydatne, gdy dojdzie do jakiegoś losowego, niespodziewanego zdarzenia: pożaru, powodzi, huraganu czy gradu.

Jak to przy ubezpieczeniach bywa, kluczem to pełnej satysfakcji z posiadanego zabezpieczenia jest odpowiednio dobrana oferta. Wysokość należnego odszkodowania może istotnie różnić się w zależności od tego, czy planowana jest odbudowa lub naprawa budynku. Istotne też jest czy gospodarz nie zamierza podejmować obudowy, naprawy lub remontu zniszczonych budynków rolniczych. Jeśli to pierwotnie nie będzie ustalone, otrzymana kwota odszkodowania może okazać się bardzo odbiegająca od realnych potrzeb.

Jeśli nie ma miejsca po szkodzie odbudowa, to zakład ubezpieczeń ustala wartość szkody na podstawie własnych cenników, umniejszając odszkodowanie o zużycie techniczne budynku, liczone od początku jego istnienia. Obowiązkowo w takich przypadkach jest zawierana adnotacja o rzeczywistej wartości budynku. Zużycie określone  w polisie jest określane w sposób procentowy i potem w przypadku szacowania wypłaty odszkodowania tę wartość bierze przede wszystkim.

Natomiast w przypadku odbudowy podstawą do zrealizowania odszkodowania jest załączony do ubezpieczenia kosztorys odbudowy. Dokument ten musi odzwierciedlać koszty związane z odbudową lub remontem stosownie do zasad kalkulacji i cen robót budowlanych obowiązujących w budownictwie.

Jeśli chodzi o górną granicę wypłaty odszkodowania, to jest ona uzależniona od kwoty ubezpieczenia i wysokości składek. Ubezpieczyciel nie jest w żaden sposób zobowiązany do tego, aby budynek został przywrócony do stanu przed zdarzeniem.

W świecie ubezpieczeń szykuje się bardzo ciekawa nowość, która będzie miała wpływ na rynek ubezpieczeń wakacyjnych. Generali i Climatica testują właśnie wspólnie aplikację, która pozwoli nabywać ubezpieczenia od ewentualnego załamania pogody w trakcie wyjazdu urlopowego.


Klienci, którzy wezmą udział w tym pilotażowym programie, oznacza natychmiastową wypłatę rekompensaty, jeśli dojdzie do gwałtownego spadku temperatury czy opadów deszczu. Projekt jest przede wszystkim skierowany do osób wybierających się na urlop do Grecji, Hiszpanii, Turcji czy Włoch. Odszkodowanie dotrze do klienta automatycznie, bez uzupełniania już dodatkowych formularzy.
 
Ciekawe rozwiązanie od Generali jest dostępne dzięki technicznej pracy wykonanej przez startup Climatica. Ta innowacyjna spółka jest wspierana pod kątem Daftcode, która specjalizuje się w pracy nad sztuczną inteligencją. Jeśli testy z okresu letniego przejdą pozytywnie, zostanie rozszerzona dostępność krajów oraz dojdzie możliwość ubezpieczenia się na wyjazd zimowy.

Uległa poprawa warunków sanitarnych i zdjęto wiele uciążliwych obostrzeń. Dzięki temu, podjęto wiele prób, aby zorganizować dzieciom kolonie w bardzo różnych formach. Przy szykowaniu się a taki wyjazd nie wolno zapomnieć o ubezpieczeniu dla dziecka. Nie ma co ryzykować, koniecznie trzeba sprawdzić ofertę i zabezpieczyć pociechę na wszelkie ewentualności.

Warto być świadomym tego, że dziecko ubezpieczone NNW na kwotę 15 000 zł w przypadku skręcenia kostki może otrzymać tylko kwotę o wysokości 750 zł. Taka suma może być sporym rozczarowaniem i pozostaje pytanie czy faktycznie będzie ona pomocna. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć zestaw ubezpieczeniowy. Na czas samego wyjazdu dobrze jest dokupić kolejne ubezpieczenie obowiązujące na kolonii czy obozie.

Analizując i przeliczając wszelkie warianty dobrze jest pamiętać, że polisy się nie wykluczają. Dziecko na wakacjach może być ubezpieczone polisą grupową jak i posiadać dodatkowo własne zabezpieczenia nabyte przez rodzica. Nic nie zastąpi dobrej i wnikliwej lektury warunków ubezpieczenia. Przeczytanie ze zrozumieniem zakresu ochrony polisy może sprawić, że nie kupimy przysłowiowego „kota w worku” i w przypadku sytuacji kryzysowej nie będziemy rozczarowani. 

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.

Image