Zadzwoń do nas phone top 222 509 590                                  

Image
Image
Image

Witamy na stronie aktualności firmy InterPolisa.pl

Wojna negatywnie odbije się na rosyjskim handlu to jest bardzo oczywista teza. O ile w wielu sektorach Rosja może przełknąć ograniczenia, to w branży eksportu gazu może być już trudno.

Rosyjski gaz statkami jest eksportowany do klientów na statkach pod banderami europejskimi, a w szczególności greckimi. Ich ochronę ubezpieczeniową zapewniają prawie w całości ubezpieczyciele brytyjscy, europejscy i amerykańscy oraz ich reasekuratorzy.

Lloyds of London dominuje w zapewnianiu ochrony ubezpieczeniowej od uszkodzeń statków, podczas gdy ubezpieczenie ochronne i od odpowiedzialności cywilnej, które obejmuje odpowiedzialność osób trzecich, jest w dużej mierze zapewniane przez kombinację ubezpieczycieli brytyjskich i europejskich. Te podmioty są odpowiedzialne za zabezpieczenie około 95 procent światowej floty cystern.

Jeśli Rosji nie uda się dopilnować formalności ubezpieczeniowych, to zostałaby odciągnięta od dużej ilości swoich klientów końcowych. Rynek handlu gazem jest bardzo wrażliwy i niewiele podmiotów lub tak naprawdę jakikolwiek z nich zgodziłby się na transport paliw bez ubezpieczenia.

Rosja mogłaby zbudować autorską ochronę ubezpieczeniową, popartą suwerennymi gwarancjami. Jednak nadal potrzebowałaby dostępu do floty globalnych przewoźników, gdyby chciała przekierować wolumeny, które utraciłaby z powodu europejskich sankcji.

Zakaz ubezpieczenia ma duży sens, ponieważ miałby mrożący i globalny wpływ na logistykę utrudniania rosyjskiego eksportu energii drogą morską. Oczywiście nie obyłoby się to bez doraźnych kosztów ale długofalowo zmieniłoby zasady gry na rynku handlu paliwami. 

Jeśli nic nie zmieni się na rynku ubezpieczeń, to w ciągu najbliższych dwóch lat branża straci 3,4 mld zł. Z tej prostej kalkulacji wynika, że podwyżki przy tak długim okresie niskich cen są nieuniknione.

Początek roku nie okazał się najlepszy dla branży ubezpieczeniowej, która także odczuła efekty inflacji. W pierwszym kwartale tego roku Polacy wydali na polisy 18,1 mld zł, czyli o 3 proc. więcej niż rok wcześniej. Wynik techniczny skurczył się o 12 proc. do 1,1 mld zł, a zysk o 32 proc. do 771 mln zł. Czynniki makroekonomiczne zdecydowanie przemawiają za potrzebą dokonania strategicznych podwyżek.

Największy wolumen branży, czyli ochrona majątku, od stycznia do marca tego roku powiększył się o 12,9 mld zł, czyli o 7 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym czasie ubezpieczyciele wypłacili 6,2 mld zł odszkodowań i świadczeń. Wynik techniczny stopniał o ponad jedną piątą, co sprawia, że segment zamknął się w tym roku pod kreską.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe już w prognozach widzą widmo grozy i będą musiały podjąć konkretne działania, aby nie tylko utrzymać się na rynku, ale generować dochód. 

Słowackie góry cieszą się dużą popularnością wśród polskich turystów. Jednak obierając sobie ten kierunek za cel podróży należy wiedzieć, że procedury związane z ratownictwem górskim bardzo odbiegają od naszego. Oznacza to, że warto nabyć dobre ubezpieczenie turystyczne na taką wyprawę.  

Góry Słowacji są atrakcyjne. Piękne szlaki oraz infrastruktura turystyczna kusi miłośników przygód. Ale słowackie prawo różni się od naszego i konsekwencje akcji ratowniczej mogą polskiego turystę zaskoczyć. Dlatego warto wybrać ubezpieczenie w góry na Słowacji.

W Polsce jednostki zajmujące się ratownictwem górskim realizują swoje zadania bezpłatnie w stosunku do osób, którym udzieliły pomocy. U naszych sąsiadów akcje te realizuje Horska Zachranna Sluzba. Przepisy HZS mówią, że osoba, która korzystała z pomocy górskich ratowników musi zwrócić koszty działań ratowniczych. Nie są to małe kwoty, gdyż w przypadku wykorzystania śmigłowca dochodzą do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego nabycia ubezpieczenia przed górską wyprawą na Słowację jest konieczne.

Szukając ubezpieczenia w góry na Słowacji należy sprawdzić czy uwzględnia koszty akcji poszukiwawczej i ratunkowej. Są oferty, że polisa będzie uwzględniała tylko koszty akcji ratunkowej i wtedy za poszukiwania należy zapłacić we własnym zakresie. Optymalna kwota ubezpieczenia to 6000 Euro.

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.

Image