Zadzwoń do nas phone top 222 509 590                                  

Image
Image
Image

Witamy na stronie aktualności firmy InterPolisa.pl

Wyprawa w góry musi być odpowiednio zorganizowana. Uczestnicy muszą być przygotowani pod kątem kondycji, sprzętu a także powinni nabyć dobre ubezpieczenie. Na takie wymagające sytuacje jak znalazł nada się doskonale polisa turystyczna z mądrym pakietem ochronnym!

Podstawowa polisa ubezpieczenia podróżnego nie zawsze okazuje się wystarczająca, szczególnie gdy planowana jest wspinaczka w wyższe partie gór. Dlatego przed zakupem ubezpieczenia podróżnego należy dokładnie przeanalizować wszystkie zapisy i upewnić się, czy i jakie rozszerzenie będzie potrzebne. Polisy o wyższej sumie ubezpieczenia, pozwolą zapewnić szeroki zakres świadczeń, a ubezpieczony będzie mógł liczyć na pomoc medyczną, refundację kosztów leczenia, a nawet pomoc w procesie rehabilitacji.

Planując aktywny czas w górach i chęć uprawiania takich sportów jak: wspinaczka górska, kolarstwo czy trekking, powinniśmy zdecydować się na zakup polisy turystycznej rozszerzonej o ekstremalne uprawianie sportów.

Dzięki takiemu rozszerzeniu, będziemy mieć pewność, że pomoc będzie nam udzielona w sytuacji, gdy do nieszczęśliwego wypadku dojdzie w trakcie rekreacji. To jest istotne, gdyż inne polisy mogą okazać się niewystarczające. 

W Sopocie trwa 8. Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jest to pierwsze spotkanie w formie stacjonarnej od dwóch lat. Uczestnikami wydarzenia są zarządzający firmami ubezpieczeniowymi w Polsce, przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego i Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Głównym tematem spotkań są wyzwania związane z pandemią.

Eksperci pochylają się nad tym, jak cała branża dała sobie radę w okresie pandemicznym. Podsumowano ostatni rok, ale skupiono się też na aktualnych wyzwaniach, z którymi będzie trzeba mierzyć się w najbliższym czasie.

To jedno z wielu wyzwań, na które biorący udział w kongresie spojrzeli z perspektywy rozwiązań technologicznych. W czasie pandemii udało się opracować standard chmury, co było sporym, choć potrzebnym wyzwaniem. Na kongresie szukano rozwiązań, które mają takiej formie ubezpieczeń zapewnić odporność na zagrożenia cyfrowego świata. Do tego pod analizę wzięto nowe regulacje europejskie.

Drugi dzień spotkania ma minąć nad zagadnieniami, które mają być przydatne w post pandemicznej rzeczywistości. Ważna kwestią będzie solidarność społeczna w tej kwestii. 

Od przyszłego roku zaczyna działać program Moje Ciepło. Dzięki temu dofinansowaniu można nabyć pompę ciepła. Eksperci przewidują, że instalacja roczna pomp ciepła będzie rosła, ale potrzebny jest tylko dobry impuls rynkowy. Tym bardziej, że ta technologia tanieje.

Rok 2020 był wyjątkowy pod względem sprzedaży pomp ciepła w Polsce, szczególnie typu powietrze-woda, gdzie wzrosty sięgają nawet 108 proc. w porównaniu do 2019 roku. W ubiegłym roku sprzedano ponad 42 tys. tego typu urządzeń. W przypadku gruntowych pomp ciepła można było zaobserwować stagnację. Poziom sprzedaży kotłów na węgiel w 2020 roku był na podobnym poziomie, co pomp ciepła.

Dziś najbardziej pompami ciepła są zainteresowani właściciele mikroinstalacji fotowoltaicznych. Obecnie prosumenci są wspierani poprzez różne bonusy, programy Mój Prąd i Czyste Powietrze oraz ulgę termomodernizacyjną.

Im rynek będzie bardziej się rozwijał, tym większe powstanie zainteresowanie ubezpieczeniami dla tego typu instalacji. W obecnym stanie rzeczy oferty są łączone z ubezpieczeniem domu. Taką pompę warto ubezpieczyć nie tylko na wypadek uszkodzenia ale także kradzieży. Takie sytuacje mogą zdarzać się rzadko, aczkolwiek jak najbardziej są one łakomym kąskiem dla złodziei, bo są łatwo dostępne.

Pompa ciepła może być objęta ubezpieczeniem jako element zewnętrzny domu w ramach rozszerzenia polisy dotyczącej nieruchomości. Firmy zgodzą się na ubezpieczenie pompy ciepła w momencie, gdy została uruchomiona, co może być zweryfikowane. 

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.

Image