Ubezpieczenia - Autocasco - AC

Ubezpieczenie AC (autocasco) to dobrowolne, dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które chroni Twój samochód. Polisa AC zapewnia wypłatę odszkodowania w losowych przypadkach, takich jak: kradzież samochodu, uszkodzenia przez osoby trzecie, uszkodzenia wskutek żywiołów (pożar, powódź itp.), uszkodzenia będące następstwem zderzenia np. ze zwierzętami. AC zapewnia ochronę, gdy sprawca uszkodzeń jest nieznany lub gdy sam właściciel ponosi winę za uszkodzenie pojazdu.

Zasady ubezpieczenia AC uregulowane są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) przygotowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Są one zależne od towarzystwa, w jakim nastąpi zakup ubezpieczenia. Do wyboru są różne warianty ubezpieczenia AC i tylko od Ciebie zależy jaki zakres wybierzesz. Pamiętaj Autocasco, w odróżnieniu od OC powinno być jak najlepsze, a nie jak najtańsze, ponieważ to Ty później masz dostać odszkodowanie. Dlatego przy wyborze AC skorzystaj z usług naszego doradcy, który pomoże dostosować polisę do Twoich indywidualnych potrzeb. 

W celu znalezienia najtańszego OC skonsultuj się z naszym doradcą lub skorzystaj z porównywarki.

Czytaj więcej

 

 

Na co zwrócić uwagę kupując AC? .


Zakres ubezpieczenia - zależy od warunków, jakie oferuje konkretny ubezpieczyciel oraz od Twoich indywidualnych preferencji, informacje o tym, co obejmuje Twoja polisa znajdziesz w OWU.


Suma ubezpieczenia - wartość pojazdu przyjęta przez ubezpieczyciela, jeśli Twoje auto ma bogate wyposażenie dodatkowe, zwróć na to uwagę, aby wartość Twojego samochodu nie była zaniżona. Ustal, czy jest ona gwarantowana przez cały okres ważności polisy, czy maleje z upływem czasu.


Udział własny (franczyza redukcyjna) - jest to kwota, którą ubezpieczyciel potrąca z każdego odszkodowania, np. jeśli w OWU zawarta będzie informacja, że udział własny wynosi np. 10 % w przypadku utraty samochodu, ubezpieczyciel nie wypłaci nam całości odszkodowania, a zaledwie jego 90 %. Wykupienie udziału własnego zapewni Ci wypatę 100% Twojego odszkodowania.


• Franczyza integralna - to kwota, do wysokości której ubezpieczyciel nie odpowiada za powstałą szkodę. Jeśli jednak wartość szkody przekroczy kwotę franszyzy integralnej, ubezpieczyciel wypłaca całe należne odszkodowanie. Celem franszyzy integralnej jest uniknięcie likwidowania bardzo drobnych szkód w AC.


Warunki naprawy samochodu- warto ustalić czy naprawa pojazdu ma odbyć się w serwisie, czy też nie jest to konieczne, czy do naprawy pojazdu używamy oryginalnych części, czy też dopuszczalne jest użycie ich zamienników.


Wysokość odszkodowania w przypadku szkody całkowitej- sprawdź, jaka kwota wypłacana jest w razie kompletnego zniszczenia samochodu lub jego kradzieży. Czy to kwota z dnia zakupu, czy obniżona o utratę wartości pojazdu.

Ceny dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych mogą się od siebie różnić. Wpływa na to zakres umowy ubezpieczeniowej oraz fakt jej zawarcia po raz pierwszy. Na wysokość składki AC wpływa również wartość pojazdu, jego wiek, miejsce zamieszkania kierowcy oraz zakres terytorialny wybranego ubezpieczenia.

Warto pamiętać, że są wyjątkowe sytuacje, w których ubezpieczyciel nie odpowiada za skutki zdarzeń powodujących szkody. Odszkodowanie nie jest należne, gdy samochód uszkodzony zostanie podczas prowadzenia go bez odpowiednich dokumentów (prawo jazdy) lub pod wpływem alkoholu. Także w razie posłużenia się pojazdem do dokonania przestępstwa, albo oddalenia się bez uzasadnionej przyczyny z miejsca wypadku, odszkodowanie nie jest wypłacane. Są to jednak czyny niezgodne z prawem, niebędące standardowymi sytuacjami na drodze.

 

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.