Zadzwoń do nas phone top 222 509 590                                  

Image
Image
Image

Powódź to poważna katastrofa, która ma długofalowe skutki. Niestety zagrożenie takimi zjawiskami z roku na rok jest coraz bardziej powszechne. Odbija się to także na rynku ubezpieczeń. Wielu Polaków zapomniało już o powodzi tysiąclecia w 1997 r., która pochłonęła życie 56 osób i wywołała szkody wynoszące 3,5 mld USD.

Bliższe są wspomnienia powodzi z 2010 roku oraz regionalnych kataklizmów - na przykład takich jak ulewy, które w 2020 r. spustoszyły część Podkarpacia. Z całą mocą o zagrożeniu powodziowym przypomniały jednak niedawne podtopienia w zachodnich Niemczech.

Choć zagrożenie jest mocno realne i cykliczne, to odsetek ubezpieczonych domów i lokali nadal jest zbyt niski w Polsce. Równie dużym problemem pozostaje wąski zakres ochrony ubezpieczeniowej. W kontekście analizowanego tematu na pewno warto przypomnieć, że pewna część polskich domów jest objęta obowiązkowym ubezpieczeniem budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.

Na czym polega problem, że ta oferta nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Prawdopodobnie u podstawy problemu leżą założenia systemowe. Komisja Nadzoru Finansowego przytacza liczne przykłady, gdzie składka i oferta nie są adekwatne do realnego zabezpieczenia nieruchomości. Widocznie klienci są tego świadomi i nie chcą ładować na próżno pieniędzy.  Proponowane ubezpieczenia nie spełniają oczekiwań w przypadku niewielkiej polisy chroniącej domek letniskowy przed kataklizmem, a co dopiero droższą nieruchomość.  

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.

Image