Zadzwoń do nas phone top 222 509 590                                  

Image
Image
Image

Portal Oponeo, skupiający się przede wszystkim na dystrybucji opon na wszystkie pory roku oraz modele przygotował specjalny raport. Jest to ranking Miast Przyjaznych Kierowcom. Według ekspertów przygotowujących to zestawienie, najmniej kolizji w  przeliczeniu na mieszkańca jest we Wrocławiu.

Dolny Śląsk to jeden najciekawszych obszarów turystycznych w kraju. Tu w zeszłym roku pojawiło się 18 mln turystów, a większość z tego odwiedziła Wrocław. Tak duża ilość przyjezdnych ma wpływ na jakość jazdy na drogach. Co ciekawe statystycznie wygląda to całkiem dobrze. Miasto pod kątem wypadkowości zdobyło w tej kategorii maksymalną liczbę punktów, wygrywając kategorię. W 2020 roku w aplikacji Yanosik odnotowano łącznie 4698 kolizji. Jest to tylko 7 takich zdarzeń na 1000 mieszkańców. To bardzo dobry wynik, tym bardziej jeśli zestawimy go z Warszawą. Tam można odnotować średnio ponad 15 wypadków w takiej samej grupie statystycznej.

Niestety jeśli chodzi o koszt ubezpieczenia pojazdu, to Wrocław wypada już zdecydowanie gorzej. Analizując dostępne ceny w mieście można dojść do wniosku, że średni koszt zakupu OC wynosił tam 710 zł, czyli około 220 zł więcej w porównaniu do najtańszego regionu, czyli Lublina. Czyżby wysokość cen ubezpieczenia w regionie sprawiały, że kierowcy podświadomie jeżdżą bezpieczniej? Na pewno w jakimś stopniu sprawy finansowe na to się przekładają.

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.

Image