Zadzwoń do nas phone top 222 509 590                                  

Image
Image
Image

Wypowiedzenie umowy OC to proces pozwalający zmienić ubezpieczyciela. Takiego wniosku co do zasady nie można złożyć w dowolnym momencie. Ważne jest zachowanie terminów, aby nie doszło do automatycznego przedłużenia polisy.

30-dniowy termin na wypowiedzenie umowy OC dotyczy natomiast osób, które zdecydowały się na wykupienie polisy poza stacjonarnym biurem. Jeśli uznają, że umowa z danym ubezpieczycielem im jednak nie odpowiada, mają prawo dokonać zmiany.

W sytuacji, gdy doszło do kradzieży auta lub szkody całkowitej, nie musisz składać wypowiedzenia umowy OC. Rozwiązanie następuje automatycznie, aczkolwiek koniecznością jest złożenie zawiadomienia o zaistniałym fakcie.

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC z powodu zdublowanej składki, towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek odpowiednio respektować poprzez zwrot pieniędzy. Może się jednak zdarzyć tak, że wypłata zostanie potrącona o kwotę odpowiadającą aktywnej ochronie ubezpieczeniowej. Dlatego nie wolno zwlekać z całą procedurą i jak najszybciej zgłosić się do ubezpieczyciela, aby odzyskać jak największą część środków.

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.

Image