Zadzwoń do nas phone top 222 509 590                                  

Image
Image
Image

Witamy na stronie aktualności firmy InterPolisa.pl

Wśród konsumentów przewinęła się fala oburzenia związana z podwyżkami cen ubezpieczeń komunikacyjnych. W związku z tym sprawą zainteresował się UOKiK. Na podstawie zebranego materiału jednoznacznie udało się ustalić, że cała sytuacja nie ma nic wspólnego ze zmową cenową.

Eksperci przeanalizowali proces wzrost cen i wykazali, że t posunięcie było związane z sytuacją na rynku, która wymusiła takie działanie.  Najważniejsze sformułowanie z komunikatu UOKiK jest następujące: "Podwyższenie kosztów działalności wynikało przede wszystkim z wyroków korzystnych dla konsumentów. W latach 2011-16 sądy zobowiązały ubezpieczycieli m.in do pokrywania kosztów wynajmu pojazdu zastępczego czy kupna części oryginalnych nawet, gdy dostępne były zamienniki. Ponadto poszerzony został krąg osób uprawnionych do świadczeń w razie wypadku bliskiej osoby, również w odniesieniu do zdarzeń z przeszłości, także z lat 90." – tak między innymi uzasadniają urzędnicy wzrost cen. Ta sytuacja realnie przełożyła się na dochody Towarzystw Ubezpieczeniowych, które w celu ratowania swojej rentowności, musiały podnieść stawki.

Jeśli zależy Ci na relatywnie dobrych cenach ubezpieczenia OC, to koniecznie sprawdź ofertę przygotowaną przez Interpolisę. Będziesz miał okazję wybierać z naprawdę ciekawych rozwiązań, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów na rynku. Nasi specjaliści tak zoptymalizują dla Ciebie ubezpieczenie OC, że będziesz maksymalnie chroniony, bez potrzeby przepłacania.

Elektroniczne hulajnogi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w szczególności w okresie letnim. Stanowią świetną atrakcję, co świadczy o tym poziom zainteresowania w miejskich wypożyczalniach oraz ilość nabywanych hulajnóg indywidualnie. Jednak hulajnogi generują swoje problemy i należy z nimi się zmierzyć. Do największych należy wypadkowość. Na hulajnogach robią sobie krzywdę sami kierowcy oraz nie brakuje osób poszkodowanych na drodze. Przy sporych prędkościach jakie rozwijają hulajnogi urazy bywają naprawdę poważne, co w wywołuje zauważalną już irytację wśród specjalistów ortopedii.

Analizując podejście ludzi do hulajnóg elektrycznych nasuwa się bardzo wyraźny wniosek, że 70 procent ankietowanych jest za tym, aby urządzenia te posiadały tablicę rejestracyjną. Ma to ich zdaniem przyspieszyć identyfikację sprawców takich wypadków oraz zabezpieczać skuteczniej przed kradzieżami. Natomiast 40 procent ankietowanych zaznacza konieczność posiadania przez hulajnogi ubezpieczenia OC.  Podświadomie traktujemy hulajnogi elektryczne jako pojazdy na równi z samochodami czy motorami, chociażby z racji na rozwijaną prędkość, wypadkowość i udział w ruchu drogowym.

Jednak mimo tych licznych zastrzeżeń cenimy sobie elektryczne hulajnogi. Tylko trzy na dziesięć przepytanych osób wyraża się krytycznie na ich temat. Jak widać pytań i wątpliwości jest sporo, dlatego dobrze stało się, że korzystanie z elektrycznych hulajnóg zostało określone przez ustawę. Ten dokument już czeka na podpis prezydenta. Do najważniejszych zapisów można zaliczyć to, iż kierujący hulajnogą jest zobowiązany do poruszania się po drodze dla rowerzystów z prędkością nieprzekraczającą 20 kilometrów na godzinę. Natomiast kwestia ubezpieczenia obowiązkowego nadal jest otwarta, choć możliwe, że za jakiś czas to się zmieni.

Właśnie na dobre rozpoczął się sezon motocyklowy. Już niebawem na drogach zaroi się od jednośladów. Warto w tym momencie zastanowić się jak ubezpieczają się motocykliści w Polsce. Z dostępnych danych wynika, że są coraz bardziej rozsądniejsi i nie oczadzają na ubezpieczeniu. Analizując zestawienia z 2020 roku wiemy, że 80 procent motocyklistów zdecydowało się na podstawowy, czyli obowiązkowy pakiet OC. Natomiast 20 procent z tej grupy nabyło przynajmniej jedną usługę dodatkową. Mogłoby się to wydawać mało, ale w porównaniu z rokiem 2019, widać różnicę o 5 punktów procentowych na plus. Wtedy zdecydowało się na dodatkowy produktu ubezpieczeniowy tylko 15 procent motocyklistów.

W tym zestawieniu można także zauważyć zależność, iż więcej motocyklistów decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie NNW, niż na AC. Wszystko dlatego, gdyż wypadek motocyklowy może doprowadzić do powstania naprawdę poważnego urazu. Natomiast w statystykach bardzo wyraźnie widać, że śladowym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia AC na motocykl. Wydaje się to dość dziwne, gdyż to stanowi zabezpieczenie, gdy motocykl ulegnie uszkodzeniu z powodu kierowcy lub pod wpływem sił przyrody.

Jakby nie było dobrą informacją jest fakt, że motocykliści podchodzą coraz bardziej odpowiedzialnie do swojego umiłowanego hobby. Wiedzą jakie jest ryzyko i trzeba minimalizować ewentualne konsekwencje. 

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.

Image