Przegląd instalacji kominowej czy gazowej jest czymś oczywistym dla wielu właścicieli nieruchomości. Natomiast jeśli chodzi o przegląd sieci elektrycznej to już sprawa nie wygląda na taką oczywistą. A warto o tym pamiętać! Jeśli dojdzie do niefortunnego zdarzenia w obiekcie np. pożaru, to możemy mieć poważny problem z otrzymaniem pieniędzy z ubezpieczenia bez aktualnego przeglądu sieci elektrycznej.

W Polsce jest ponad 7 mln obiektów mieszkalnych i każdy z nich powinien mieć co jakiś czas sprawdzoną instalację. Wszystko po to aby zniwelować wypadki. Taki obowiązek nakłada na właścicieli prawo budowlane. Zazwyczaj o tym obowiązku nikt nie pamięta do czasu niefortunnego zdarzenia z elektryką. Wtedy to okazuje się, że ubezpieczyciel wstrzymuje wypłatę pieniędzy, gdyż brakuje odpowiedniej dokumentacji poświadczającej o dobrym stanie instalacji.

Wszystko załatwi na plus dla właściciela domu okresowe dokonywanie prób obciążeniowych realizowanych choć raz na 5 lat. Taką czynność przeprowadza odpowiednio przygotowany specjalista, który wystawi dokumenty i wskaże datę kolejnej kontroli. To zabezpieczy nieruchomość i da prawo o ubieganie się o wypłatę ubezpieczenia. 

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.